У нашій клініці успішно впроваджено у практику сучасна, малотравматична методика лікування варикоцеле. Втручання може виконуватися під внутрішньовенним або місцевим знеболенням. Ми не робимо великий розріз у бічній ділянці живота як при звичайній операції по Іванісевичу, як наслідок – больовий синдром не виражений.

Після операції залишається невеликий шрам до 2-3 см. На шкіру накладаємо косметичні шви.

Основні переваги нашої методики:Основні переваги нашої методики:

  • Пацієнт перебуває в стаціонарі ОДИН ДЕНЬ;
  • практично повністю ВІДСУТНІЙ БОЛЬОВИЙ СИНДРОМ;
  • операція може бути виконана під місцевою анестезією.

Вступ

Варикоцеле – це аномальне розширення вен яєчка в мошонці. Варикоцеле зустрічається приблизно у 15% від загальної чисельності населення, 35% чоловіків з первинною безплідністю та у 75-80% чоловіків з вторинною безплідністю. Це найчастіше зустрічається на лівому боці. У підлітків частота варикоцеле становить близько 15%; порушення є надзвичайно рідкісними у препубертатному періоді у хлопчиків. Операції з лікування варикоцеле є, на сьогоднішній день, найбільш часто виконуваною операцією з лікування чоловічої безплідності.

Етіологія

У зв'язку з анатомічними відмінностями, варикоцеле набагато частіше зустрічається на лівій стороні. Захворюваність на двосторонність коливається від 15 до 50%, але такі випадки варикоцеле рідкісні. Відень лівого внутрішнього насінника (яєчка) вени впадає в ліву ниркову вену. Це на 8 до 10 см більше, ніж у правій внутрішній насіннєвій вені, яка стікає в нижню порожнисту вену. Вважається, що це призводить до підвищеного гідростатичного тиску, який передається вниз вени мошонки, в результаті чого призводить до розширення та звивистості цих судин. Підвищений тиск у лівій внутрішній насінній вені можуть також виникнути в результаті стиснення лівої ниркової вени між аортою та верхньою брижової артерії, що призводять до явища, відомого як «Ефект Лускунчика». Варикоцеле виникає через рефлюкс венозної крові в яєчка в результаті відсутніх або некомпетентних клапанів у межах внутрішньої насіннєвої вени.

 

лечение варикоцелелечение варикоцеле в киеве

Переваги емболізації:

  • Проводиться під місцевою анестезією
  • Проводиться під місцевою анестезією
  • Не вимагає розрізів та швів
  • Високий ефект та низька частота рецидиву порівняно з операцією
  • Загальний термін перебування у стаціонарі 1-2 дні

 

 

Патофізіологія

Незважаючи на велику кількість досліджень, за участю тварин та людських досліджень, точний механізм варикоцеле причиною порушення функції яєчок залишається невизначеним. Теорії включають причини, такі як: аномально високої температури мошонки, гіпоксія через венозного застою, розведення інтратестикулярних субстратів (наприклад, тестостерону), рефлюкс нирок і надниркових залоз метаболітів вниз по насіннєвої вени. Крім того, оксид азоту, активні форми кисню, та регулятори апоптозу були нещодавно залучені до патофізіології варикоцеле. Схоже, що куріння у присутності варикоцеле має більш негативний вплив, ніж будь-який фактор.Незважаючи на велику кількість досліджень, за участю тварин та людських досліджень, точний механізм варикоцеле причиною порушення функції яєчок залишається невизначеним. Теорії включають причини, такі як: аномально високої температури мошонки, гіпоксія через венозного застою, розведення інтратестикулярних субстратів (наприклад, тестостерону), рефлюкс нирок і надниркових залоз метаболітів вниз по насіннєвої вени. Крім того, оксид азоту, активні форми кисню, та регулятори апоптозу були нещодавно залучені до патофізіології варикоцеле. Схоже, що куріння у присутності варикоцеле має більш негативний вплив, ніж будь-який фактор.


Найбільш інтенсивно вивчав патофізіологічний теорія говорить, що причиною є підвищена температура яєчок. Давно було помічено, що навіть незначні коливання температури можуть вплинути на сперматогенез та функції сперматозоїдів. Висловлено припущення, що варикоцеле погіршує терморегуляцію яєчок, порушуючи протиточний механізм теплообміну у венозному сплетінні.

 

Діагноз

Варикоцеле визначається як розтяг вен яєчка венозного сплетення, які, як вважають, викликано відсутністю або некомпетенцією клапанів внутрішньої насіннєвої вени. Діагноз клінічно значущого варикоцеле, як правило, проводиться на фізичне обстеження мошонки та її вмісту. Пацієнт розглядається на спині та в положенні стоячи, мошонку нагрівають спочатку грілкою. Це сприяє розслабленню м'язів мошонки та полегшує точну оцінку для варикоцеле. Мошонки повинні бути ретельно перевірені для будь-яких легко видимих ​​розширених вен. Канатик слід пропальпувати між великим та вказівним пальцями для відчутних звивистих вен.

Варикоцеле оцінюються I по III з використанням системи, описаної в таблиці 1. Варикоцеле I ступінь малі, Grade II помірним та III ступеня, великий. Варикоцеле слід об'єднати у положенні лежачи на спині. Якщо варикоцеле залишається помітним з лежачем пацієнта, цей висновок передбачає механічну перешкоду для яєчок венозного відтоку з заочеревинної маси (саркоми, лімфоми або ниркової пухлини з венозними тромбами).УЗД черевної порожнини або КТ повинні бути отримані для оцінки заочеревинного простору цих людей.

Багатоцентрове дослідження ВООЗ про вплив варикоцеле на параметри народжуваності показали, що концентрація тестостерону (Т) у чоловіків старше 30 років з варикоцеле була значно нижчою, ніж у молодших пацієнтів з варикоцеле, тоді як ця тенденція не була видна у чоловіків без варикоцеле. Лікування варикоцеле, здається, покращує тестостерон у сироватці крові (Т) рівнях.

В аномалії параметрів сперми у безплідних чоловіків з варикоцеле вперше були об'єктивно описані Маклеод в 1965 році. нижня, середня кількість сперматозоїдів. Це «стрес шаблон», який також характеризується збільшенням кількості конічних форм та незрілих клітин, також повідомлялося в інших дослідженнях. Тим не менш, інші дослідники показали, що характерна картина не чутлива до маркером варикоцеле, і вважаємо, що це не є діагностичним фактором цієї патології. Велика кількість досліджень оцінювали вплив варикоцелеектомії за параметрами сперми. Більшість з цих досліджень продемонстрували поліпшення щільності сперми з або без супутнього збільшення рухливості сперматозоїдів і морфологію після варикоцелеектомії, припускаючи, причинно-наслідковий зв'язок між варикоцеле та аномальних параметрів сперми.Вплив ступеня варикоцеле на величину підвищення якості сперми після Стекель та ін, повідомляє, що чоловіки з більшими варикоцеле з більш низькою щільністю сперми, і показали більше відносне поліпшення якості сперми після мікрохірургічного втручання, ніж у чоловіків з меншим варикоцеле.

Варикоцеле є загальними. Вони можуть бути виявлені у 15% чоловічого населення, 35% чоловіків з первинною безплідністю та до 80% чоловіків з вторинною безплідністю. Дослідження показали, що варикоцеле викликає прогресивну тривалість і залежить від травм функції яєчок з часом. Швидше за все, патофізіологічний механізм підвищення температури яєчок внаслідок порушення мошонки терморегуляції.

Найбільш поширені ускладнення від не-мікрохірургічної варикоцелеектомії є утворення водянки, рецидивів варикоцеле, та травми яєчок артерії.

Використання операційного мікроскопа дозволяє надійної ідентифікації насіннєвих лімфатичних судин мозку, внутрішніх насіннєвих вен і венозних колатералей та яєчок артерії або артерій, тому частота цих ускладнень може бути практично виключена. Доставка яєчка через невеликий розріз забезпечує прямий візуальний доступ до всіх можливих шляхів дренажу яєчок. Хоча деякі розбіжності, як і раніше, оточують варикоцелектомію для лікування чоловічої безплідності, велика кількість даних існує для підтримки цієї форми терапії.